Podélně plochá noha

Podélně plochá noha, pes planovalgusPodélně plochá noha, pes planus

Charakteristika deformity: Pod pojmem podélně plochá noha se rozumí stav kdy dochází k oploštění podélné klenby na vnitřní straně chodidla. Dalším příznakem bývá vbočené (valgózní) postavení paty. Jedná se o nejčastější ortopedickou vadu nohy a může negativně ovlivnit  váš stereotyp chůze, adaptaci chodidla na nerovnosti a nárazy. Taktéž vede ke změně zatížení kotníku, koleních a kyčelních kloubů a změně postavení páteře.


Pes planus, podélné plochonožíPříčiny a příznaky: Hlavními příčinami vzniku ploché nohy je nedostatečná pevnost vazů (zvýšená laxicita), nadváha a nošení nevhodného typu obuvi.
Mezi první příznaky ploché nohy patří pocit únavy nohou, hlavně po zátěži delší chůzí a stáním, otoky a pocit těžkých nohou. Předejití tomuto problému lze včasnou návštěvou odborníka a instalací ortopedických vložek do bot.  Často se tyto potíže vyskytují u povolání spojené s dlouhým stáním.
Zdravá nohaPlochá nohaTaktéž u sportovců v důsledku nesprávného postavení nosných kloubů mohou vznikat bolesti až zranění měkkých struktur v oblasti kotníku, kolene (např. mediálního menisku) a třísel. Všem těmto problémům je možné předcházet správnou zdravotní obuví a ortopedickými vložkami.

Novinky

přihlášení k odběru novinek
Studio zdravého obouvání s.r.o. - idatabaze.czBoty, obuv - idatabaze.cz
Studio zdravého obouvání s.r.o. - zivefirmy.cz

Naši partneři Biketechnic